Racketlon Czech Tour spojený s prvním náborovým turnajem

Litomyšl, sportcentrum v ulici U Plovárny, neděle, 15.10.2017

REPORT

V Litomyšli proběhl úspěšně první ročník náborových turnajů. Byl tak zahájen delší dobu připravovaný projekt se zaměřením na získání nových hráčů racketlonu s výraznou podporou dětí do 15 let a juniorů do 21 let. Akci předcházela několikatýdenní příprava zaměřená především na co nejúčinnější a nejefektivnější publicitu (prezentace akce v magazínu TENIS, tisk a rozvoz letáků do škol a sportovních klubů, osobní jednání s řediteli škol a předsedy příbuzných sportovních klubů, oslovení zaměstnanců Magistrátu Litomyšle, umístění propagačních materiálů na FB stránek Českého racketlonu i dalších spřízněných partnerů……)

Naše úsilí přineslo ovoce, na akci dorazilo 8 nových hráčů, z toho 5 mužů a 3 dívky. Do akce byli zapojeni naši nejlepší trenéři a dlouholetí reprezentanti racketlonu (Zuzana Kubáňová, Věra Kottová, Zuzana Vančuříková, Blanka Charvátová, Tomáš Kubáň, Richard Hobzik, Kristian Kott), kteří se fundovaně zhostili instruktážní části a výpomoci nováčkům i během vlastního turnaje. Ohlasy byly nad očekávání příznivé a my věříme, že stejně úspěšné budou i následující 2 akce v Praze (11.11. a 9.12.)

Nejlepšími nováčky byli Nikola Ondráčková mezi ženami a Jiří Vinkler mezi muži. Nikola dokonce vyhrála ženskou kategorii a Jiří se umístil na krásném 8. místě. Vítězem mužské kategorie byl pak ostřílený Richard Hobzik, který ve finále porazil Marka Hrůzu. Bronz bral Kristian Kott. Mezi ženami si pro stříbro došla Zuzka Vančuříková.

Poděkování náleží nejen všem hráčům, trenérům a instruktorům ale také vedení sportcentra Litomyšl, které připravilo perfektně všechny sportovní sektory a také se postaralo o kvalitní stravovací zázemí i předchozí publicitu.

Zapsal: Svatopluk Rejthar 

VÝSLEDKY TURNAJE NAJDETE ZDE.

 

 

 

 Národní sportovní agentura