Články

Report Czech Tour Mladá Boleslav

 

  Další náborová akce se konala v rozsáhlém sportovním komplexu v Bezděčíně, předměstí Mladé Boleslavi. Náborové části se zúčastnilo 8 nových hráčů z místního i sousedních regionů. Celková účast v turnaji byla 25 hráčů rozdělených do 4 kategorií – ženy, muži B (nováčci+junioři), muži A, senioři. 

  V ženské kategorii zvítězila Hanka Rábová před Petrou Žilkovou a Michaelou Havelkovou, novou hráčkou z Liberce. Mužské béčko ovládl už potřetí junior David Eršil, za ním skončili nováčci Michal Hamáček z Hradce Králové a Jakub Čepek z Nymburka. V nejpočetnější kategorii mužů A zvítězil Martin Sopko před Petrem Veselým a Michalem Horáčkem. 

  Do mužské A kategorie byly přiděleny i 2 divoké karty nováčkům – první pro stále vynikajícího badmintonistu René Nedělu a druhá pro Petra Kubelku z místního regionu MB. Oba si vedli velmi zdatně a sehráli se zkušenějšími racketloňáky několik vyrovnaných utkání. To je důkazem, že mezi hravými Čechy je stále mnoho racketlonových talentů, kteří tento krásný sport ještě neobjevili. 

  Senioři skončili v pořadí Tomáš Kubáň, Petr Dvořáček, Martin Kubů.

  Akce byla pořádána za podpory MŠMT a splnila očekávání jak z hlediska náboru nových hráčů, tak posloužila jako důležitá generálka pro nastávající Mistrovství ČR+SR racketlonových singlů a týmů, pořádané 6.-7.10. v pražském areálu HECTOR.

Zapsal: Svatopluk Rejthar

  

 

FINANČNĚ PODPORUJE

Národní sportovní agentura