Články

Mistrovství České a Slovenské rep. v singlech a týmech 


REPORT

Pražský areál Hector v Malešicích byl v sobotu, 6.10. dějištěm již 14.ročníku Mistrovství ČR+SR racketlonových singlů. Soutěžilo se celkem v 6 kategoriích - Ženy, Junioři, Muži A, Muži B, Senioři +45, Senioři +55. V ženách byla nejlepší Hana Rábová před Janou Svobodovou a Petrou Žilkovou. Junioři skončili v pořadí David Eršil, Adam Buřil, Štěpán Šupka a mužské áčko při neúčasti 1.hráče čs žebříčku Martina Sopka ovládl Petr Veselý před Michalem Horáčkem a Jirkou Egermaierem. Vítězem „mladších“ seniorů se stal Jan Port, ve „starších“ byl nejúspěšnější Vlasta Kolář.

Velkou sportovní i společenskou událostí se stala nedělní soutěž týmů v novém formátu, do které se přihlásilo 50 hráčů. Soutěžilo se ve dvou výkonnostních kategoriích a týmy reprezentovaly jednotlivé regiony Čech a Moravy. Do 6-ti členné I. ligy byly nominovány 2 týmy ze Severních Čech (Teplice, Liberec), 1 tým ze Západních Čech (Plzeň), 1 tým z Východních Čech (Pardubice), 1 tým ze Středních Čech (Mladá Boleslav) a 1 tým z Prahy. II.ligu zaplnilo 5 týmů z různých regionů (Louny, Plzeň, Kralupy n.Vlt., Praha, Brno). Utkání v obou soutěžích byla velmi vyrovnaná a o celkovém pořadí rozhodoval často rozdíl jednotlivých bodů v setech. Překvapivým vítězem I.ligy se stal nově složený tým z Plzně s názvem „Pohroma ze Západu“ ve složení Egermaier, Eršil, Mirvald, Turek. V II.lize zvítězil tým z Kralup n.Vlt. (Hurtík, Kubů, Kuncíř, Vilímková), jehož racketlonové kořeny sahají až do roku 2003.

Akci podpořilo nejen MŠMT ale i další soukromé subjekty – Wilson, Pelmi, Rekomont, které přispěly k vysoké úrovni tohoto šampionátu.

Nový formát týmových soutěží má velmi příznivé odezvy, tak je jasné, že v něm budeme pokračovat a také věříme, že se stane dobrým impulzem pro zakládání nových racketlonových oddílů nebo klubů v českých i moravských regionech. V nejbližší době nás čeká další náborová akce spojená s turnajem v termínu 11.11. (Hector Praha), pak mezinárodní Super World Tour ve Vídni (23.- 25.11.) a nakonec tradiční Vánoční turnaj (9.12., místo upřesníme). 

V současné době probíhají jednání ohledně možnosti uspořádání náborového turnaje v Plzni v únoru 2019.

Výsledky najdete zde.

Zapsal: Svatopluk Rejthar

  

 

FINANČNĚ PODPORUJE

Národní sportovní agentura