Články

Šest medailí z Malty


  V termínu 12.-14.10. se na malebném ostrově Malta konal mezinárodní racketlonový turnaj. I na tomto turnaji jsme měli zastoupení. Jmenovitě Milan Kuncíř, Martin Kůbů, Tomáš Kubáň, Zuzana Kubáňová, Jan Vitvera, Martin Nechvátal a Jan Viterna. Celkem jsme si po velkých bojích odvezli 6 medailí a to pěkně vyváženě. 2 bronzové, 2 stříbrné a 2 zlaté.

  Bronz brala Zuzka s Tomášem Kubáněm v elitních mixech, kdy o bronzovou placku bojovali do posledních míčů a urvali jí o pouhé tři body. O dost podobný výsledek ale také předtím prohráli o postup do finále s budoucími vítězi. Zkrátka hodně vydařené duely.

  Druhý bronz si po krásných zápasech vybojoval a odvezl Tomáš Kubáň v kategorii 40+, když výsledky na bedně byly opravdu jen o fous a do poslední chvíle nebylo jisté, kdo tuto kategorii vyhraje. Chyběl kousek k vysněnému zlatu.

  Stříbro a zlato se pak rozdávalo v kategorii seniors 40+ doubles. Do téměř českého finále postoupil jak Martim Kubů s Milanem Kuncířem, tak i smíšená dvojice Tomáš Kubáň a Phil Todd.. Tomáš s Philem si nakonec po jistém výkonu došli pro zlato. Martin s Milanem ale nedali nic zadarmo a stříbro si odvezli zaslouženě.

  Další stříbro po těsných utkáních i o pouhé 2 body vydřel Milan Kuncíř v kategorii 50+. Ačkoli na finálového soka už nestačil, z druhého místa se hodně radoval...

  A závěrečné zlato si po dlouhé odmlce na mezinárodních turnajích doslova vypotila Zuzka Kubáňová. A to po vyrovnaném boji ve finálovém utkání, kdy si vavřín zasloužila až po tenisovém závěru. Radost proto byla veliká.

  Nyní se budeme těšit opět na českou tour a určitě zas brzy přijdeme s reportem z dalších zahraničních turnajů..

 

  

 

FINANČNĚ PODPORUJE