Články

Report Vídeň 2018

 

Vídeň, 23.- 25.11.2018 - REPORT

Na závěrečný „Grand slam“ světové racketlonové túry 2018 s celkovou účastí 135 hráčů odjelo do Vídně 12 českých reprezentantů.

2 junioři - Lukáš Dvořák (u13), David Eršil (u16)

2 ženy – Jana Svobodová, Zuzana Vančuříková

3 muži – Michal Horáček, Kamil Staněk, Marek Hrůza

5 seniorů – Richard Hobzik, Milan Stupavský, Zdeněk Devátý, Jiří Dvořák,

Svatopluk Rejthar

Hvězdami naší výpravy se stali suverénně junioři, když nejmladší nováček světové túry Lukáš Dvořák ovládl svou kategorii u13 třemi vítězstvími a získal tak historicky první medaili, a to hned zlatou, pro ČR mezi nejmladšími juniory.

Další medaili, tentokrát bronzovou přidal společně s Rakušanem Zwölferem v kategorii deblů u16.

Druhou hvězdou s dvěma medailemi ze stejně cenných kovů se stal David Eršil, který vybojoval bronz v kat. singlů u16 a zlato s Rakušanem Harcou v kat. deblů u16. Oba mladí borci jsou velkým příslibem do dalších let, neboť jejich věk je na spodní hranici svých věkových kategorií.

Do medailové sbírky přispěly skvělými výsledky naše ženy - Zuzka Vančuříková a Jana Svobodová druhým a třetím místem v ženském béčku, Richard Hobzik stříbrem v kat. S+45, Marek Hrůza bronzem v kat. MC …. zlato a bronz pak přidali i naši „dědkové“ Zdeněk Devátý a Sváťa Rejthar.

I naši ostatní bojovali statečně … Michal Horáček prohrál o jediný bod s Rakušanem Pilszem o 9.místo v mužském áčku, Kamil Staněk byl pátý v béčku, Milana Stupavského zastavil prohraný „zlaťák“ v boji o 3.místo v S+50. Celkové vítězství v mužském áčku získal nenasazený Francouz Arnaud Genin, když ve finále porazil Fina Luku Penttinena.

Ženské áčko ovládla bez účasti našich Zuzan (Kubáňová a Severinová) dle očekávání domácí Christine Seehofer.

V součtu 10 medailí je číslo, které řadí naši výpravu na tomto šampionátu mezi 3 nejúspěšnější. Bonusem celé akce byla překrásně vánočně vyšperkovaná Vídeň, málokteré evropské město dokáže zkomponovat takovou atmosféru ….

  

 

FINANČNĚ PODPORUJE