Články

MISTROVSTVÍ SVĚTA DEBLŮ – OUDENAARDE, BELGIE 30.-31.5.2019

Skvělé 4 tituly vicemistrů světa napříč kategoriemi.

Čeští junioři Zuzana Severinová a Davi Eršil získali při své premiéře ve smíšené čtyřhře juniorů do 21let stříbro. V nádherném finále s finskou dvojicí Anna Wall / Luka Penttinen, prohráli až po velkém boji (21-15, 21-12, 26-24, 23-21).

Zuzka dále přidala další velmi cenné stříbro v elitní ženské kategorii po boku švýcarské partnerkyNicole Eisler, když jen ve finále nestačily na nasazené jedničky Bugl / Seehofer z Rakouska povýsledku -10 (21-9, 21-13, 15-21, 8-12). Podobně se dařilo i Davidovi v kategirii do 16 let, kde získal stříbro se svým německým spoluhráčem Corneliem Ried, když ve finále prohráli s dominující dvojici angličanů Griffiths / Howard.

V mužské, velmi dobře obsazené kategorii B, se Michal Horáček s Davidem Eršilem ( 14 let ) probili až do boje o bronz, kde nakonec nestačili na francouzský pár a obsadili solidní 4. místo.

Závěrečné stříbro získala pro naši výpravu smíšená dvojice Zuzka Vančuříková / Richard Hobzik v seniorech 55+ po úspěšném boji s americko / anglickou dvojicí Maldre / Plater a těsné prohře s vítězi Von Heimburg / Sakovics o 9 bodů.

Kompletní výsledky na : http://fir.tournamentsoftware.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SWT King of Rackets, 1.-2.6.2019

Po skončení MS deblů se v Oudenaarde pokračovalo turnajem dvouher nejvyšší světové kategorie.

A opět parádní reprezentace od našich hráčů, kde jsme se dočkali i zlatých umístění.

Zuzka Severinová nenašla přemožitelku v kat. do 21 let a potvrdila tak svoji juniorskou dominanci i v celkovém světovém žebříčku. Navíc přidala skvělé 2.místo v elitní kategorii žen po semifinalové těsné výhře nad Astrid Reimer-Kern z Německa +3 (21-18 21-14 3-21 21-10) a oplatila ji tak nedávnou prohru z Berlína.

David Eršil ve své juniorské kategorii uspěl v těžkém semifinále na „ zlaťák“ s Angus Howardem z Anglie +1 (21-14 23-25 24-22 15-21) a nestačil jen na vítězného o rok staršího Angličana Luke Griffithse. Po tomto stříbře si nakonec vybojoval zlato v doplňkové  kategorii mužů D, kde v napínavém finálovém souboji porazil o +2 domácího Tim Van Herbruggena.

Další medaile pak přidali naši senioří Zuzka Vančuříková a Richard Hobzik, kterým se podařilo shodnězískat bronz v kat.  55+, resp. 45+.

Michal Horáček v těžké konkurenci kategorie Elite mužů pak obsadil cenné 13. místo a dál stoupá v celkovém žebříčkovém umístění.

Kompletní výsledky na : http://fir.tournamentsoftware.com

Díky všem hráčům a doprovodu za další nádherné výsledky na náročné 5-denní akci.

  

 

FINANČNĚ PODPORUJE

Národní sportovní agentura