Náborový Czech Tour, 22.9.2019, Hector

Praha

REPORT

Zářijový turnaj v pražském Hectoru měl tradičně velmi slušnou účast – 35 hráčů. Náborovou ranní instruktáž absolvovalo 10 nováčků, z toho 3 dívky.

Hrálo se ve 4 kategoriích, mužské áčko ozdobila svou účastí i současně naše nejlepší racketlonistka a první dívka světového žebříčku juniorek do 21 let Zuzana Severinová. Pro drobné zranění ve druhém utkání do bojů o medaile sice nezasáhla, ale rozhodně byla pro kluky důstojným soupeřem. Vyhrál dle očekávání Martin Sopko před Kamilem Staňkem, fantastické třetí místo vybojoval čtrnáctiletý junior David Eršil. Kategorii žen (8) ovládla Hanka Rábová před Andreou Ciprysovou a velmi nadějnou novačkou Adélou Zelenkovou.

Kombinovanou skupinu mužského béčka se čtyřmi seniory vyhrál Martin Juráš před Michalem Zajíčkem a Leošem Prokopem. Mezi nováčky byl nejúspěšnější Martin Michalík, druhý skončil Michal Vatrt, třetí Ondřej Vykouk.

Proběhlá akce byla poslední letošní s „venkovním“ tenisem a k jejímu zdaru přispělo nádherné „baboletní“ počasí. Další náborový turnaj pořádáme v sobotu, 19.10. ve východočeském Lanškrouně. Do té doby musí být hotové kompletní nominace týmů na Mistrovství světa pořádané v nedalekém Lipsku ve dnech 20.-24.11. Na této vrcholné akci počítáme s účastí 4 týmů, kategorie World Cup (Elite), National Cup (B), Junioři u16 a Senioři +45.

 

Zapsal: Svatopluk Rejthar

 

 

 Národní sportovní agentura