IWT Malta Open, Marsa 27.- 29.9.2019

REPORT

Čtvrtého ročníku populárního mezinárodního turnaje IWT Malta Open, pořádaného v nádherném prostředí areálu Marsa Sports Club se zúčastnilo 6 českých reprezentantů (Eršil, Dvořák Jiří, Hobzik, Charvátová, Vančuříková, Rejthar), z nichž každý získal alespoň jednu medaili.

Nejúspěšnějšími byli junior David Eršil se třemi cennými kovy (3.MAdb, 3.J21, 2.MC), a ve velké formě hrající Richard Hobzik, který vydřel vítězství v kategorii M40 a další prvenství vybojoval společně se Zuzkou Vančuříkovou v béčkových mixech. Po dvou medailích získali senioři Jirka Dvořák (2.Mix45 a 3.M45db) a Sváťa Rejthar (3.Mix 45 společně s Blankou Charvátovou a 3.M60). 

Ověřili jsme si, že Malta je nádherný a přívětivý ostrovní státeček (nejmenší člen EU, do které vstoupil ve stejném roce jako ČR- 2004). Je to země nabitá historií a mnoha kulturními památkami, plná milých a ochotných lidí, země obklopená blankytným mořem s krásnými prosluněnými plážemi i v tomto období, země, kde skvěle funguje nejen veřejná doprava po celém ostrově, ale i další služby zejména pro turisty a to vše ve velmi příznivých cenách. Rozhodně by stálo zato se sem vrátit, ale v kalendáři mezinárodních turnajů pro příští rok už bohužel Malta chybí. Podstatnější informací ale je, že je v tomto kalendáři definitivně potvrzeno naše pořadatelství Mistrovství světa racketlonových deblů, pořádané společně s IWT Czech Open v Praze od 2. do 5.dubna 2020.

Zapsal: Svatopluk Rejthar   

 

 

 Národní sportovní agentura