Náborový Czech Tour v Mladé Boleslavi, 13.9.2020

REPORT

Do sportovního areálu v MB – Bezděčíně dorazilo 30 hráčů, z toho 3 nováčci. Z pohledu účasti na předchozích turnajích je celkový počet hráčů podprůměrný, přesto jsme zaznamenali jeden rekord – nejpočetnější kategorií byly tentokrát ženy – 12. Počtem tak převálcovaly všechny ostatní kategorie, dokonce i muže. Pro vítězství si došla stále skvělá Lucie Hlaváčová před Andreou Ciprysovou, třetí skončila Petra Žilková. Mužskou kategorii vyhrál Martin Sopko, druhý byl Jakub Švec, za ním Miloš Pospíšil. Mezi seniory přivítal po delší době Dan Růžička, který postupně porazil Martina Kubů, Aleše Janatku i ve finále Pavla Drábka. Aleš Janatka vítězstvím nad Leošem Prokopem získal 3. místo. Ve skupině juniorů do 16 let dominoval Max Sedláček před Viktorem Drábkem a Martinem Bombačem. Velmi zdatně si vedl i nejmladší, teprve 12-ti letý Jindra Jurášek.

Atmosféra prvního podzimního turnaje byla velmi příjemná, k pohodě přispěli nejen hráči, ale i vstřícnost vedení a obsluhujícího personálu. Areál v Bezděčíně má uspořádáním i počtem sportovišť optimální podmínky pro racketlonové turnaje národní série Czech Tour ve všech ročních obdobích. Letošní akce nabídla i zvýšenou kvalitu sportovního vybavení díky novým stolům, které zakoupila Česká asociace racketlonu a zde je poprvé uvedla do provozu.

Poděkování patří našim partnerům, firmě Wilson a v první řadě Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Díky jeho finanční pomoci můžeme pořádat nejen tyto náborové akce, ale také celou národní sérii turnajů Czech Tour.

Nejbližší akcí bude Mistrovství ČR/SR v racketlonových deblech, pořádané v termínu 10.10. v pražském areálu Hector.

Zapsal: Svatopluk Rejthar