RACKETLON Czech Tour 2021, REPORT

Termín: sobota, 15.5. od 9:00 hod.

Místo: Sportcentrum HECTOR, Malešická 655/59c, 10800 Praha 10

Po dlouhých 5 měsících turnajového vakua odstartovala národní série Czech Tour 2021!

Akci se podařilo uspořádat díky udělené výjimce od Ministerstva zdravotnictví, o kterou jsme požádali prostřednictvím Národní sportovní agentury v měsíčním předstihu. Podmínkou účasti byl negativní PCR test nebo potvrzení o prodělané nemoci Covid 19 v předchozích 90 dnech u všech hráčů i pořadatelského týmu. Přes značná omezení (nošení respirátorů mimo utkání, uzavřené šatny a sprchy, omezené občerstvení přes výdejní okénko) si hráči turnaj náramně užili. Soutěžilo se ve 4 kategoriích, Ženy, Muži A, Muži B (junioři), Senioři.

V mužském áčku nejvýše nasazeným vypálil rybník Patrik Žák, který v semi vyřadil Michala Horáčka a ve finále zdolal Kamila Staňka. Třetí skončil ve skvělé formě hrající a nestárnoucí Richard Hobzik. Moc nás potěšila opakovaná účast Miraie Navrátila (frontman stále populárnější hudební skupiny Mirai a loňský vítěz áčkových mixů), který vybojoval 6.místo. O stupínek před ním skončil nadějný nováček, Jára Vondrášek, bývalý vynikající tenisový junior.

V ženách zvítězila nejvýše nasazená Hanka Rábová před Zuzkou Vančuříkovou a Nikol Čemusovou. V seniorech překvapil Vlasta Kolář, který za sebou nechal i „mladší“, Tomáše Kubáně a Romana Fojtíka. Mezi Juniory byl dle očekávání nejlepší David Eršil.

Další turnajový program bude podřízen mezinárodním akcím a listopadovému Mistrovství světa racketlonových deblů, pořádané v rámci 16.ročníku IWT Czech Open. Nejbližší turnaj plánujeme na neděli, 13.6. (debly+mixy), 20.6. pořádá nově založený RK Havířov svou pilotní akci – Racketlonové mistrovství Havířova, v termínu 26.- 30.7. organizujeme Prázdninový kemp, spojený s juniorským soustředěním, na závěr kempu, 30.7. se bude konat tradiční Prázdninový turnaj. V druhé polovině srpna plánujeme soustředění repre-týmů, na přelomu srpna a září turnaj v Brně. Další termíny upřesníme v nejbližší době.