Czech Tour Singly „Prázdninový 2“ s náborem 2021, REPORT

Termín: Neděle 29.8. od 9:00 hod.

Místo: Sportcentrum HECTOR, Malešická 655/59c, 10800 Praha 10

 

Druhého prázdninového turnaje se zúčastnilo 32 hráčů. Chladnější počasí a kvalitní sportoviště v pražském Hectoru umožnily hráčům odevzdat skvělé výkony a odehrát řadu vyrovnaných utkání. 

Ve špičkové formě se ukázala Zuzka Severinová, která našla přemožitele až v mužském áčku v osobě Michala Horáčka. Třetí skončil nestárnoucí Richard Hobzik.

Titul mezi ženami si odvezla Zuzka Vančuříková před Janou Severinovou a Blankou Charvátovou. Ženskou kategorii zpestřily svou účastí 2 Číňanky, Xue Wen Gong a Hanjing Gu, které výrazně bodovaly především ve stolním tenise. Osmičku doplnila juniorka Klára Byrtusová a poprvé mezi ženami obstála velmi důstojně 6.místem.

Poměrně početnou juniorskou kategorii ovládl Viktor Drábek, když ve finále porazil kamaráda Martina Bombače až na „zlaťák“, třetí místo si velmi slibným výkonem vybojoval teprve jedenáctiletý Adam Byrtus.

Vyrovnaná utkání se hrála i mezi seniory. V silné konkurenci obstál nejlépe Martin Kubů, druhý skončil Pavel Drábek, třetí Jirka Cettl.

Další dvě akce série Czech Tour, obě náborové, proběhnou na Moravě, 11.9. v brněnské Viktorii a 10.10. ve Sportcentru Karviná. Pak už nás čeká Mistrovství ČR/SR v racketlonových deblech (31.10.), jako generálka na listopadové Mistrovství světa (18.-19.11.) a na něj navazující IWT Czech Open, vše pořádané v pražském Hectoru. Letošní, relativně bohatou sezónu (s ohledem na pandemii) uzavřeme Mistrovstvím ČR/SR singlů v termínu 12.12.

 

 

 

 Národní sportovní agentura