Mistrovství ČR Open v deblech Hector, 31.10.2021 REPORT

Termín: Sobota 31.9. od 9:00 hod.

Místo: Sportcentrum HECTOR, Malešická 655/59c, 110 00 Praha 10 Malešice 

 

 

Rovná sedmdesátka hráčů se zapojila do Národního deblového šampionátu a počtem hráčů tak vytvořila letošní rekord. 17 párů tvořili Muži, 8 Junioři do 16 let a 6 Ženy. Velkou radost máme zejména ze silného zastoupení juniorů (16), které potvrzuje správně nastavenou cestu práce s mládeží. 

Program hracího dne byl velmi nabitý, dopolední část zaplnily debly hrané celkem v 6 kategoriích (Muži A,B,C, Junioři u13, u16 a Ženy). Odpoledne patřilo smíšeným párům (celkem 22), hraných ve 3 výkonnostních kategoriích A,B,C. Hrací systém tak kopíruje prvky mezinárodních soutěží. Tento model – „debly+mixy“ hraný během jednoho hracího dne je možný uspořádat pouze v areálu Hector, který má dostatečný počet stanovišť ve všech racketlonových disciplínách. Díky tomu byly i prostoje mezi utkáními minimální, a to vyhovuje většině hráčů. 

Titul v mužském áčku si odvezli Jakub Švec s Kamilem Staňkem, vítězství mezi ženami zopakovali po roce Hana Rábová s Luckou Hlaváčovou. Vítězství mezi nejmladšími (u13) vybojovali Daniel Jendřejek a Šimon Kniezek, starší (u16) vyhráli David Dvorský a Martin Voplakal. Finále odpoledních áčkových mixů poskytlo velmi vyrovnaný souboj manželů Veselých (Kateřina a Petr) s dvojicí Hlaváčová/ Egermaier, skončilo těsně ve prospěch H+E.  Mixy B, kde ženu mohl alternovat junior do 16 let ovládli Roman a Michal Fojtíkovi (otec a syn), obdobné pravidlo platí i pro mixy C, kde zvítězili Jiří Salamon s Šimonem Kniezkem.

Národní šampionát byl skvělou generálkou na blížící se Mistrovství světa deblů, které pořádáme 18.-19.11. 2021 také v tomto pražském areálu Hector. I přes mírně nepříznivou situaci s pandemií věříme, že se tato významná mezinárodní soutěž podaří na třetí pokus úspěšně zorganizovat.

 

 

 Národní sportovní agentura