RACKETLON World Championships Doubles & IWT Czech Open, REPORT

Termín: 18.11. - 21.11.2021

Místo: Sportcentrum HECTOR, Malešická 655/59c, 110 00 Praha 10 Malešice 

 

 

Ve čtvrtek, 18.11. odstartovalo v pražském areálu HECTOR Mistrovství světa racketlonových deblů. Navzdory nepříznivé situaci vinou pandemie v celé Evropě k soutěžím nastoupilo 164 hráčů ze 17 zemí Evropy i zámoří. Nejpočetnější zastoupení měli tentokrát Češi s 52 hráči, další silnou výpravu tvořili Němci 22, Britové 15, Švýcaři 13, Dánové 11, Rakušané a Finové 10, … 4 Američané, 1 Ind.

Pandemie značně ztížila nejen práci samotnému pořadateli (Česká asociace racketlonu), ale i všem hráčům, kteří museli dodržovat přísná hygienická opatření. Všichni neočkovaní byli denně testováni. Během necelých dvou hracích dnů bylo odehráno celkem 200 utkání.

Deblové kategorie se hrály v 18 kategoriích, věkových a výkonnostních, oproti předchozím ročníkům jsme zaznamenali vysoký nárůst juniorských (u13, u16, mix u16). Díky dobré výkonnosti i početnému zastoupení Češi získali v 18 kategoriích celkem 12 pódiových umístění. Jednoznačně nejcennější je titul Zuzky Severinové v elitní kategorii ženských deblů, který vybojovala společně s novou deblovou partnerkou z Dánska – Stine Jakobsen. Další tituly vyhráli junioři – Byrtusová/Dvorský (mix u16), Dvorský/Voplakal  (jun.u16).  Velmi cenná finálová umístění získali senioři Bartoš s Portem v S+45 i mužském béčku, Kottová s Jirouchem v mixu +40, Vančuříková s Hobzikem v mixu +50.

Všechny výsledky FIR World Championships Doubles: https://fir.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=1ad80661-a6fa-47f7-ac10-5deec772f0cf

V pátek, 19.11. ve večerních hodinách odstartovaly soutěže IWT Czech Open singlů v 16 kategoriích. Zastoupení v elitních kategoriích měla česko-slovenská reprezentace trojnásobné, v ženách opět největší „želízko v ohni“ v osobě Zuzky Severinové a v mužích Michal Hořáček a Martin Sopko (SVK/CZE občanství). I v singlech byly stupně vítězů bohaté na česko-slovenské barvy. Kategorii Juniorů u18 ovládl Lukáš Dvořák před Davidem Dvorským (SVK), Do finále Jun.u16 postoupil Martin Voplakal, třetí skončil Vilém Stráník. Michal Fojtík vybojoval bronz mezi juniory u13, finálové umístění získala i Klára Byrtusová v kat. Girls u18. Skvělá forma posunula Kamila Staňka až do finále velmi těžké mužské kategorie B, kde podlehl Švýcarovi Noahu Mamié. Doslova zlaté hřeby přišly na závěr nedělních nejprestižnějších kategorií. Čecho-Slovák Martin Sopko ovládl nejen kategorii +40, ale vítězstvím nad Švýcarem Lenggenhagerem získal bronz v mužském áčku. Miloš Pospíšil vyhrál kategorii +50. Naše ženy ovládly kompletně pódium mezi ženami B v pořadí Lucie Hlaváčová, Hana Rábová, Nikola Čemusová. A to nejlepší nakonec. Zuzana Severinová porazila v „infarktovém finále“ ženského áčka Švédku Anna-Klaru Ahlmer o jediný bod, když ještě před tenisem prohrávala o 7!! 

Výsledky IWT Czech Open singlů: https://fir.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=cb7b4eaf-2b0e-49c6-82b2-624176f50f3b

Proběhlý světový šampionát deblů i Czech Open v singlech byly pořadatelsky velmi náročné především z důvodu trvající pandemie. Je třeba poděkovat všem hráčům za velmi zodpovědný přístup a dodržování všech hygienických opatření. 

Velký dík patří našim partnerům, bez jejichž pomoci by nebylo možné obě akce v takovém rozsahu uspořádat. Jedná se zejména o finanční podporu Magistrátu hl. města Prahy, Ministerstva školství, Národní sportovní agentury a další pomoc od společností Wilson, Česká voda a Plzeňský Prazdroj. 

 

 

 Národní sportovní agentura