Mistrovství ČR Open v singlech Hector, 12.12.2021 REPORT

Termín: Neděle 12.12. od 8:45 hod.

Místo: Sportcentrum HECTOR, Malešická 655/59c, 110 00 Praha 10 Malešice 

 

 

Mistrovství ČR racketlonových singlů bylo vyvrcholením letošní sice trochu „divoké“, ale přesto bohaté národní racketlonové série Czech Tour. Navzdory nepříznivé covidové situaci do pražského Hectoru přijelo 63 hráčů, kteří respektovali přísná hygienická opatření. Soutěžilo se celkem v 9 kategoriích – muži A,B,C, ženy, junioři u13, u16, juniorky u21, senioři +45, +55. Účast mužů byla tradičně nejpočetnější (24), ale velkým úspěchem a významným posunem je vysoká účast dívek a chlapců do 18 let (19), zejména zaplněný pavouk (8) juniorkami u21 je historickým přelomem.

Tituly v hlavních kategoriích si odvezli favorité – mezi ženami nenašla konkurenci (při absenci Zuzky Severinové a Hany Rábové) Lucie Hlaváčová, mužské áčko ovládl Martin Sopko, čerstvý vítěz kategorie S+40 z nedávného mezin.turnaje IWT Czech Open. Nejúspěšnější juniorkou do 21 let se stala Klára Byrtusová před Kateřinou Zobačovou, juniory u13 ovládl Dan Jendřejek před Michalem Fojtíkem, u16 vyhrál Lukáš Dvořák. Ve vyrovnaném finále S+45 zvitězil Petr Veselý nad Honzou Portem. Kvalitní utkání se odehrála i v dalších kategoriích mužů, např. nováček a ještě junior u21 František Procházka postoupil až do finále béčka, kde prohrál se zkušenějším Honzou Tročilem.

Oba národní šampionáty (Debly a Singly) i mezinárodní akce (WC Doubles a IWT Czech Open) ukázaly, že i v nepříznivé epidemiologické situaci lze uspořádat úspěšné sportovní akce a minimalizovat riziko nákazy. Nezaznamenali jsme ani jediný případ přenosu onemocnění. Vyžaduje to však velké usilí pořadatele, nemalé vícenáklady a především vysokou míru disciplinovanosti a respektu od všech hráčů. To se podařilo a z toho důvodů patří dík především jim. Za celoroční podporu děkujeme Ministerstvu školství, Národní sportovní agentuře, Magistrátu hl.města Prahy i našim dlouhodobým partnerům, firmě Wilson a společnosti Česká voda. Věříme, že rok 2022 bude alespoň tak úspěšný, jako tento aktuální.                    

 

 

 

 Národní sportovní agentura