Czech Tour Singly + Juniorské soustředění v Hectoru Report

Termín: Sobota a neděle 26.- 27.3. 2022

Místo: Sportcentrum HECTOR, Malešická 655/59c, 10800 Praha 10

Třetí turnaj národní série Czech Tour v singlech – náborový, proběhl v pražském Hectoru a předcházela mu krátká instruktáž pro nováčky. Zaregistrovalo se celkem 43 hráčů, z toho 15 mužů, 8 žen, 14 juniorů a 6 seniorů +45. V soutěžích tentokrát chyběli žebříčkově nejvýše postavení hráči, mezi ženami Zuzana Severinová i Hana Rábová, v mužích Martin Sopko i Michal Horáček. O to vyrovnanější a otevřenější byly boje o přední místa. Vítězství mezi ženami vybojovala Nikol Čemusová před Zuzkou Vančuříkovou a Veronikou Novákovou. Soutěž mužů vyhrál Jakub Švec, když ve finále zdolal nestárnoucího Honzu Porta, třetí skončil Miloš Pospíšil. Mezi nejlepší se tentokrát neprobojoval Kamil Staněk, který z důvodu drobného zranění musel skrečovat čtvrtfinálové utkání s Honzou Portem. Velmi kvalitní soutěž odehráli junioři, když v jednom pavouku soupeřili chlapci i dívky od 12 do 18 let. Zejména pro nejmladší to bylo pořádné sousto, ale ve výsledcích dopadli skvěle. Největším překvapením bylo vítězství „nováčka“ Matěje Volfa (15), který ve vyrovnaném finále zdolal nejmladšího účastníka, nadějného, teprve 12-ti letého Michala Fojtíka, když ještě před tenisem prohrával o 13 bodů. To svědčí nejen o jeho tenisových kvalitách, ale i o velkém talentu pro ostatní disciplíny. Třetím juniorem byl David Gnida, nejlepšího umístění mezi dívkami dosáhla Melánie Tomková (13). U seniorů nenašel přemožitele Tomáš Kubáň, který ve finále porazil Pavla Drábka, třetí místo patří Jiřímu Cettlovi.

Následující 2 akce národní série Czech Tour spojené s náborem proběhnou na Moravě, soutěže deblů a mixů premiérově v Havířově, turnaj singlů pak v areálu Omega Olomouc.

Nedělní soustředění za účasti 13 juniorů bylo opět zaměřeno na 3 racketlonové disciplíny – stolní tenis, badminton, squash. ST se tentokrát ujali hned 2 trenéři - Petr Novák s Jakubem Švecem, BA zajistila Kačka Hejdrychová a squash vedl Tomáš Kubáň. Další jun.soustředění plánujeme na neděli, 12.6. a bude zaměřeno na stolní tenis a squash, disciplíny, v nichž mají naši junioři největší slabiny. Jejich zkvalitnění je prioritou před blížícím se Mistrovství světa týmů, singlů a deblů ve Vídni (19.- 22.8.), kam plánujeme nominovat 4-5 juniorských týmů.