Czech Tour 2022 Debly v Havířově Report

Termín: Sobota, 2.4. 2022

Místo: SKST Havířov, Opletalova 1293/8c, Havířov – Šumbark

 

Za celodenního sněžení se v Havířově odehrál letošní první deblový turnaj. Sníh vůbec nevadil 65 účastníkům, kteří se ráno zaregistrovali v krásně vytopené hale SKST Havířov, která je především kolébkou a národním centrem stolního tenisu. Hrálo se celkem v 5 kategoriích, dopoledne startovaly nejpočetnější juniorské a mužské debly, k nim se postupně připojily menší skupiny žen a seniorů, odpoledne soutěžily smíšené páry. "Havířovský turnaj" byl premiérově zařazen do národní série Czech Tour, role hlavního pořadatele se tentokrát ujal Racketlonový klub Havířov a záštitu převzal pan Mgr. Daniel Vachtarčík, radní pro sport, který absolvoval nejen slavnostní zahajovací proceduru, ale zúčastnil se i jako hráč. 

Pořadateli patří velký dík za precizní přípravu i organizaci, spokojenost účastníků byla zjevná a ohlasy jsou velkolepé. Nejpočetnější kategorii juniorů vyhráli Dan Jendřejek s Šimonem Kniezkem před Michalem Fojtíkem s Mikulášem Zobačem. Kategorii mužů vyhráli Radek Běhavý s Pavlem Jeřábkem, když ve finále porazili racketlonové matadory Pavla Kracíka s Lubošem Palou. Neporaženou dvojicí mezi seniory byli Dan Klus s Jirkou Karasem, o stupínek níže skončil pan radní Daniel Vichtarčík s Romanem Fojtíkem. 

Další turnaj v Havířově, tentokrát v singlech je plánován na 10.9. a pořadatelé věří, že účast bude opět vysoká. Nejbližší turnaj s náborem národní série Czech Tour nás čeká opět na Moravě, tentokrát v Olomouci.                      

 

 

 Národní sportovní agentura