Czech Tour 2022 Singly OMEGA Olomouc Report

Termín: Sobota, 7.5.2022

Místo: OMEGA centrum sportu a zdraví, Legionářská 19, 779 00 Olomouc

Po několika letech se racketlon vrátil do jednoho z nejmodernějších areálů v ČR, kterým je beze sporu Centrum sportu a zdraví OMEGA v Olomouci. Areál se vyznačuje nejen četností a variabilitou sportovišť, ale také bohatým a komfortním relaxačním zázemím. Příjemným zjištěním je, že zařízení je přes vysokou návštěvnost stále ve skvělé kondici, je perfektně udržované a rozhodně obstojí i v mezinárodním měřítku. Bonusem je kvalitní ubytování v NH hotelu, propojené tunelem se sportovním centrem.

Na sobotní racketlonový turnaj, spojený s náborovou akcí dorazila rovná čtyřicítka hráčů všech věkových kategorií, od juniorů u13 po seniory +50 a také 8 nováčků. Nejpočetnější skupinou byli k naší velké radosti právě junioři (14). Vavřín si odnesl dle papírových předpokladů Slovák David Dvorský (16), který ve finále zdolal teprve 13-ti letého talentovaného juniora z Havířova, Michala Fojtíka. O třetí příčku se podělili bratři, Filip a David Gnidovi. Vítězství mužské kategorie „spadlo do kapsy“ Marku Hrůzovi, když se jeho finálový soupeř David Skulina zranil při badmintonu. Třetí skončil „veterán“ Luboš Pala, který se po delší době objevil už na druhém, po sobě jdoucím turnaji. Luboš porazil v utkání o 3. příčku dalšího „veterána“ Pavla Kracíka. Zdá se, že oba mají chuť navázat na svou bohatou racketlonovou kariéru v seniorských kategoriích, mohou to náležitě prověřit letos v srpnu na Misrovství světa týmů, deblů a singlů ve Vídni. Nováčci skončili v pořadí: Martin Jízdný, Jiří Borovička, Štefan Graff, Petr Pohanka.

Vítězství Terezy Gállové v kategorii žen znovu ukázalo, že mezi nováčky je celá řada moc šikovných a nadějných hráčů, kteří racketlon ještě neobjevili. Tereza ve vyrovnaném finále zdolala hráčku top 10 národního žebříčku, Veroniku Novákovou. Stejně vyrovnané bylo i finále seniorů, kde Tomáš Kubáň zdolal po velkém boji také kdysi velmi úspěšného seniora Miloše Šauera. Milošovi patří dík za propagaci racketlonu v Olomouckém kraji, i jeho zásluhou byla celková účast v Olomouci velmi uspokojivá.

Závěrem děkujeme našim stálým partnerům – MŠMT, NSA, Wilson, Česká voda a navíc místní společnosti Müller Stavby, která věnovala ceny pro vítěze hlavních kategorií, a také vedení i zaměstnancům centra OMEGA, kteří vytvořili skvělé podmínky pro zdárný průběh akce. Další turnaj nás čeká 11.6. v pražském areálu HECTOR.