Czech Tour únor 2023 v singlech, Jablonec nad Nisou - Report

Termín: Sobota, 18.2.2023

Místo: Areál TSC Břízky, Průběžná 22, 46604 Jablonec nad Nisou

Jarní prázdniny se ve třetím únorovém týdnu prezentovaly opravdu jarně. Teplota sahající až k 10°C a celodenní déšť lákaly více k halovým sportům, než k zimním radovánkám na sněhu. Obleva se nevyhnula ani Libereckému kraji, kde proběhl v pořadí druhý turnaj národní racketlonové série Czech Tour. Do „Jabloneckých Břízek“ zavítalo 25 hráčů čtyř kategorií – ženy, muži, junioři a senioři. Přes nižší počet účastníků bylo startovní pole velmi kvalitní, zejména u mužů s účastí 4 hráčů top 10.

Martin Sopko prokázal návrat k dobré formě a přesvědčivě zvítězil ve všech utkáních včetně finálového proti Michalu Horáčkovi. Třetí skončil Tomáš Jirouch, čtvrtý náš nadějný junior, šestnáctiletý Matěj Volf. Mezi ženami byla nejlepší Nikola Čemusová před Andreou Sopko a Marií Absolonovou. Mezi juniory nenašel přemožitele Mikuláš Dvořáček a soutěž seniorů ovládl překvapivě Jaroslav Wollmann.

Břízky opět potvrdily optimální podmínky pro pořádání racketlonových turnajů jak kvalitou sportovišť, tak jejich ideálním rozložením pod jednou střechou doslova „na pětníku“. Jablonecký únorový Czech Tour se stává stabilní součástí turnajového kalendáře. Přesně za měsíc, 18.3. nás čeká další akce v pražském Hectoru s loňskou účastí 43 hráčů.