Mistrovství světa Týmů a Singlů - Report

Termín: 2.- 6.8.2023

Místo: Rotterdam

 

 

 

 

Na vrcholnou akci letošního mezinárodního kalendáře byly nominovány 4 české reprezentační týmy.

Elitní tým do nejvyšší soutěže World Cup ve složení: Lucie Hlaváčová, Michal Horáček, Matěj Volf, David Skulina, Jan Port, Tomáš Kolár

Juniorský tým u18 ve složení: Aneta Sezemská, Matěj Volf, Lukáš Dvořák, Martin Voplakal

Juniorský tým u16 ve složení: Martin Voplakal, Šimon Knieze

Seniorský tým +65 ve složení: Lumír Berčík, Svatopluk Rejthar

Elitní tým rozehrál skvěle první kolo, když porazil domácí Nizozemsko a tím postoupil mezi nejlepších 8 týmů světa. Další utkání byla ve velmi improvizované sestavě bez ženské i mužské jedničky nad jeho síly, i když v utkání s Finy bylo vítězství na dosah. Nicméně výkonností cíle byly splněny a příští rok máme opět garantovanou nominaci do nejvyšší soutěže World Cup. Fantastický výsledek dosáhl juniorský tým u18, který v soutěži nenašel přemožitele a stal se držitelem titulu mistrů světa – moc blahopřejeme! Juniorský tým u16 vybojoval vítězstvím na Rakušany 5.místo. Další pódiové umístění získali senioři +65, když o 3.místo svedli velmi vyrovnaný ale vítězný boj proti Britům.

Do soutěží singlů se zapojilo 12 českých reprezentantů. Nejlepšího výsledku dosáhla Lucka Hlaváčová, která získala titul v kategorii žen +40, Richard Hobzik vybojoval stříbrnou medaili mezi seniory +60, Honza Port vydřel bronz mezi seniory +50 a stejnou barvu kovu přidal náš nadějný junior Matěj Volf v kategorii u18. I 5. a 7.místo mladých juniorů u16 (Voplakal, Kniezek) lze hodnotit jako úspěch.

Celková bilance výsledků našich reprezentantů na letošních vrcholových akcích – Mistrovství světa Deblů, Singlů a Týmů, pořádaných v Londýně a Rotterdamu dopadla na výbornou zejména v juniorských kategoriích a to je velký příslib do dalších let. Všem účastníkům těchto akcí patří velký dík.

 

 

 Národní sportovní agentura