Novomatic open a Champions League

V termínu 5.-7.9. proběhl mezinárodní turnaj v Rakousku - SWT NOVOMATIC Austrian Open & FIR Champions League. 

Na turnaj vyrazila silná české sestava a soutěže družstev se zúčastnily hned dva týmy - Czech Crown Praha a Czech (G)old Stars. 

První jmenovaný tým ve složení Pavel Vlček, Patrik Žák, Tomáš Kubáň, Jaroslav Náhlovský a Zuzana Kubáňová si vedl skvěle a mířil si pro boj o bronzovou medaili. Bohužel, ve druhém zápase v jeho závěru byl diskvalifikován pořadateli kvůli špatnému nasazení hráčů. Český tým sice podal protest, po kterém obě strany uznaly určitá pochybení, ale přesto Czech Crown nemohl dál pokračovat a místo něj do semifinále postoupil poražený tým Bulharska. 

Hráči druhého českého týmu ve složení Richard Hobzik, Vlasta Kolář, Miloš Šauer, Michal Horáček, Věra Kottová, Zuzka Vančuříková podávali nadživotní výkony a v zápasech nechávali vše. S ohledem na to, že téměř celý tento tým tvořili senioři, je konečné 9.místo mezi "mladíky" úspěchem.

V pátek večer se již rozjely i deblové a singlové disciplíny. I tam jsme měli široké zastoupení. 

V mixech B si suverénně vedly páry Richard Hobzik s Věrou Kottovou a Michal Horáček se Zuzkou Vančuříkovou. Střetly se až ve finále, kde nakonec zvítězila druhá jmenovaná dvojice. V deblech 45+ se na skvělé druhé místo probojoval pár Miloš Šauer s Vlastou Kolářem, hned v patách jim sekundovali na třetím místě Tomáš Kubáň s Jardou Náhlovským. Zuzka Kubáňová s Christine Seehofer (Rakousko) pak vybojovala zlato v elitních ženských deblech. V singlu se jako jediný Patrik Žák nebál elitní konkurence, v prvním kole ale o kousek prohrál s dánským Jesperem Hougaardem. Pavel Vlček v kategorii Men B vybojoval stříbrnou medaili a to po těžkých a vyrovnaných zápasech. Zuzka Kubáňová tentokrát musela pořádně zabrat v boji o zlato v elitní ženské kategorii, když se svou deblovou spoluhráčkou po dlouhé době výrazněji prohrála stolní tenis a jen o kousek zvítězila v badmintonu. Nakonec vše rozhodla v tenisu, kde k vítězství potřebovala 11 bodů. 

Když přičteme "úsměvné" třetí místo Sváti Rejthara v kategorii Senioři 60+ (mezi čtyřmi účastníky), dosáhla česká výprava 8 medailových umístění, z čehož 2 vítězství Zuzky Kubáňové zasluhují absolutorium a zajišťují i nadále naši příslušnost v absolutní světové špičce.

 

 

 Národní sportovní agentura