0racketlon.jpg
1severinova_zuzka_680x230.jpg
3karvina.jpg
Shadow

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.

38 mužů, 5 žen a 4 junioři se účastnilo 18.ročníku MČR v singlech. Tradičně nejpočetnější skupina – Muži byli dle výkonnosti rozděleni do 3 kategorií – A,B,C. Nižší účast byla způsobena vysokou marodkou, původní startovní listina čítala přes 60 hráčů.

V mužském áčku chyběli Petr Veselý, Tomáš Kubíček a David Skulina, všichni omluvení pro nemoc. Ještě horší situace byla u žen a juniorů, kde se z důvodů nemoci startovní listina zredukovala na polovinu. I tak bylo odehráno mnoho kvalitních utkání a to zejména v mužských kategoriích A a B. Áčkový titul si dle očekávání odvezl Martin Sopko, druhý skončil Kamil Staněk, který v utkání o stříbro porazil Jakuba Švece. V elitě se neztratil ani náš nejlepší junior Matěj Volf, který v nejsilnější konkurenci obsadil 8.místo. Dvě zpestření čekala na účastníky nejpočetnějšího béčka s 20 hráči. Prvním byla ve skvělé formě hrající Lucie Hlaváčová, která skončila těsně pod stupni vítězů na 4.místě, další „rozruch“ způsobil Francouz Mathieu Parisot, žijící momentálně v Praze a také účastník listopadového Czech Open. Mathieu stoupal suverénně pavoukem až do finále, kde těsně porazil Michala Hamáčka, a tak béčkovou kategorii překvapivě ovládl. Už se těší na účast v kategorii A na příštím našem turnaji. Třetí místo obsadil Zdeněk Nemazal. Mezi ženami si nejlépe vedla Katka Vacková, stále na mateřské dovolené, druhá skončila Petra Tročilová a 3.místo obsadila nestárnoucí Blanka Charvátová.

Na pódium juniorů vystoupil nejvýše Damian Roman, o stupínek níže Dominik Pluskal, třetí byl Šimon Široký.

Ani vysoká absence hráčů, ani nečekané přerušení dodávky vody z důvodu havárie v celých Malešicích nepřipravilo všechny přítomné o dobrou náladu, hrací pohodu a sváteční předvánoční atmosféru. Vánočním turnajem jsme završili letošní bohatou racketlonovou sezónu a to jak na tuzemských kolbištích, tak na mezinárodních turnajích. Rádi bychom tuto „laťku“ udrželi i v příštím roce.

Chtěl bych našim hráčům, rodičům i všem dalším racketlonovým příznivcům a partnerům popřát krásný Advent, pohodové Vánoční svátky a do Nového roku především zdraví, hodně energie a nezlomný optimismus.

Sváťa Rejthar