0racketlon.jpg
1severinova_zuzka_680x230.jpg
3karvina.jpg
Shadow

Kompletní výsledky FIR Racketlon World Doubles Championships 2023 - London.
Kompletní výsledky IWT London Open 2023 - London.

Obě akce, pořádané v nádherném Roehampton Clubu, ležícího v jižní části Londýna reprezentovalo ČR 14 hráčů, z toho 9 juniorů, 1 žena a 4 senioři.

Luxusní vybavení areálu předčilo bezpochyby všechna ostatní, které jsme doposud v Evropě navštívili. Třešinkou na dortu bylo 6 travnatých tenisových kurtů v naprosto dokonalém stavu, které jsme měli po celou dobu obou akcí k dispozici. Jejich využití bylo přerušeno deštěm pouze v sobotu odpoledne, kdy se hrálo venku na umělé antuce, áčkové kategorie v hale na tvrdém povrchu.

Výsledky našich juniorů předčily i ty nejoptimističtější ambice. Matěj Volf s Michalem Fojtíkem se stali vicemistry světa v juniorských deblech u18, finálové umístění získaly i dívky Annemarie Del Favero s Melánií Tomkovou v kategorii Girls u16. Absolutorium patří Matěji Volfovi, který získal mistrovský titul v singlu London Open v kategorii u21.

Tyto úspěchy a několik dalších pódiových umístění vyneslo naši juniorskou reprezentaci na přední místo v konkurenci nejlepších juniorů světa. V Londýně se neztratili ani naši senioři, Luboš Pala vybojoval bronz v singlu +50, o příčku níž skončil Pavel Kracík.

Za necelý týden odjíždíme na Mistrovství světa Týmů a Singlů do Rotterdamu. I tady očekáváme nejvýraznější výsledky ze strany juniorů, kteří budou soutěžit v kategoriích u16 a u18. Áčkový tým pro nejvyšší soutěž World Cup tentokrát neodjíždí v nejsilnější sestavě. Budou chybět obě naše jedničky - Zuzana Severinová a Martin Sopko. Výpravu doplní seniorský tým +65.