Shadow

Kompletní výsledky turnaje.

Červnový turnaj v nádherném olomouckém areálu OMEGA přilákal rovnou čtyřicítku účastníků několika kategorií. Polovinu účastníků tvořili junioři, 8 hráčů u13, 11 hráčů u16. Velmi silné zastoupení měli nováčci, v počtu 14 nastoupili mezi juniory, dospělé i seniory. Před zahájení turnaje absolvovali krátkou instruktáž o pravidlech, taktice a způsobu zaznamenávání utkání.

Startovní pole bylo rozlosováno do 4 soutěží, Junioři u13, Junioři u16, Muži a Senioři. Nejpočetnější skupinu tvořili Muži (16), kde statečně bojovalo i několik nováčků a vůbec si nevedli špatně. Zpestřením byla účast celkem 3 hráčů z Polska, 2 nastoupili za muže, jeden za seniory. V kategorii mužů bojovali i 3 nejzkušenější junioři, Michal Fojtík, Šimon Kniezek a Mikuláš Zobač. Vzhledem k tomu, že nikdo z hráčů nebyl v žebříčku TOP 10, byly výsledky velmi otevřené.

Mezi 16 muži nenašel přemožitele Tomáš Kratochvíl, druhý byl Polák Milosz Dužyňski, třetí Martin Jízdný.

Kategorii nejmladších ovládl Šimon Borovička před Vítem Zobačem a Lucií Hanáčkovou. Šimon s Luckou budou naše juniory letos reprezentovat na MS týmů v Rotterdamu v kategorii týmů u12.

Mezi 16-ti letými byl nejlepší Lukáš Martynek, druhá skončila Annemarie del Favero a třetí Šimon Široký. Také Annemarie bude reprezentovat naše juniory v Rotterdamu a to společně s Matějem Volfem a Lukášem Dvořákem v týmech u18.

V kategorii seniorů zvítězil Jirka Borovička, právě jemu patří velký dík za pomoc a koordinaci Olomouckého turnaje. Druhé místo obsadil Marek Orel a třetí další Polák Darius Walczak, který je prezidentem Polského racketlonového svazu.

Turnaj má velmi příznivé ohlasy jak z řad hráčů, tak přihlížejících rodičů a partnerů. Zásluhu na tom má krásné prostředí s kvalitním vybavením sportovišť, dobrá organizace, velká vstřícnost personálu a skvělá kooperace s managerkou centra Janou Sovovou. Všichni kvitují, že se OMEGA stala opět pevnou součástí každoročního racketlonového kalendáře.

Zapsal: Sváťa Rejthar