PRAVIDLA  RACKETLONU

(zjednodušená)

V principu se hra racketlon řídí mezinárodními pravidly pro jednotlivé sportovní discipliny (stolní tenis, badminton, squash, tenis). Následující pravidla jsou výjimky a dodatky, specifické pro racketlon

Bodování

Hrají se čtyři sety do 21 bodů beze ztrát, v každé disciplíně jeden set. Za stavu 20:20  set pokračuje, dokud jeden z hráčů nedosáhne dvoubodového rozdílu skóre.

Podávající počítá stav (hráč, který podává, hlásí srozumitelně průběžný stav skóre před svým podáním).

Konečný stav – vítězem je ten hráč, který získal více vítězných bodů v součtu všech čtyř setů. (proto je možné prohrát tři sety a přesto vyhrát celý zápas). Zápas může být ukončen za stavu, kdy vítěz má již po třetím odehraném setu tak vysoký náskok, že nemůže být dostižen (22 a více bodů). V tenise se hraje pouze potřebný počet bodů k jistému vítězství jednoho z hráčů (pokud hráč A vede před tenisem o 10 bodů, stačí mu v tenise získat 12 bodů)

Rozhodující bod – v případě vyrovnaného skóre po všech čtyřech odehraných setech následuje jediný rozhodující bod v závěrečné disciplině (tenise). Los určí podávajícího, který má na servis jediný pokus (vítěz losu si volí podání nebo příjem).

Pořadí setů

Stolní tenis, Badminton, Squash, Tenis – od menší rakety k větší. Pořadí disciplín může být výjimečně pořadatelem změněno (pouze u disciplin badminton, squash), pokud okolnosti, jako například rozmístění kurtů je nevýhodné. Pak ale všechny zápasy v daném turnaji musí být hrány v tomto změněném pořadí (Stolní tenis, Squash, Badminton, Tenis)

Podání a Strany kurtu

Na začátku utkání si hráči losují, kdo zahájí podání. Vítěz losu si vybírá servis, příjem nebo stranu, na které začne hrát. V následujících disciplinách se zahajovací servis střídá.

Po dosažení 11 vítězných bodů jednoho z hráčů následuje výměna stran (pauza 30 sec.)

Podání se střídá po každých dvou bodech (platí pro všechny čtyři discipliny). První podání vždy začíná z pravé strany do levé, druhé podání je vždy z levé strany do pravé (platí pouze pro badminton, squash a tenis)

Za stavu 20:20 se podání střídá po jednom bodu až do získání dvoubodového rozdílu skóre jednoho z hráčů. Hráč A začíná z pravé strany do levé, poté hráč B podává také zprava doleva. Dále hráč A podává zleva doprava atd.

Specifika pro čtyřhru

Ve všech disciplinách platí střídání podání po dvou bodech s tím, že dvě podání má hráč 1 z dvojice A, pak hráč 1 z dvojice B, dále hráč 2 z dvojice A a hráč 2 z dvojice B.

Ve Stolním tenise probíhá čtyřhra podle mezinárodních pravidel, pouze za stavu 11 po výměně stran se otočí pozice přijímajících hráčů.

V Badmintonu zůstávají hráči po druhém podání na levé straně

Ve Squashi se hrají 2 singly, první singl zahajují hráči uvedení na přihlášce na prvním místě a odehrají set do stavu 11. Poté set dohrává druhá dvojice.

U smíšených čtyřher zahajují ženy, dohrávají muži.

V tenise se hráč po druhém podání vrací na svou stranu.

kjhlkjhljkh

Výsledky

10.6. 2019

Video sestřih ZDE

Foto ZDE

Propagační materiály jsou volně stažitelné.

Sdílejte se všemi, kteří fandí RACKETLONU

Grafika optimalizovaná pro FACEBOOK

Propagační leták A3 s informacemi pro Nováčky

Pro stažení letáku v plném rozlišení, klikni na leták pravým tlačítkem myši a zvol "Uložit obrázek jako"

"Ve dvou se to lépe táhne, ale tým je tým."

Na každý turnaj organizujeme společný, týmový výjezd.. Vždy jeden člen výpravy, který je určen, zorganizuje ubytování v jednom hotelu, auta (případně letenky), plus další náležitosti. Usnadní se tak celková komunikace, kdo, s kým, v kolik.

Zahraniční turnaje 2014:

Dutch Open (Zoetermeer) 11.-13.7.

German Open (Nussloch) 25.-27.7.

Bulgarian International Championchips (Sofia) 8.-10.8.

Mistrovství světa singlů Londýn/Surrey 21.-24.8.

Novomatic Austrian Open + FIR Champions League (Wr. Neusdorf) 5.-7.9.

Romanian Open (Constanta) 19.-21.9.

Finnish Open (Kauniainen/Helsinki) 3.-5.10.

Mistrovství světa deblů a týmů Poland/Poznan 20.-23.11.

Zde jsou (nebo budou) vypsány zahraniční turnaje, kam se čeští hráči chystají a jméno a kontakt na organizátora: