Czech Tour 2022 Singly s náborem pro nováčky + víkendové soustředění juniorů

Termín: Sobota, 11.6.2022

Místo: Sportcentrum Hector, Malešická 655/59c, 10800 Praha - Malešice

 

 

Druhou červnovou sobotu se v pražském Hectoru sešla necelá třicítka hráčůvčetně čtyř nováčků. Soutěžilo se v kategoriích mladší a starší junioři, ženy, muži A, muži B a senioři. V mužském áčku chyběl z prvních top 5žebříčku pouze Michal Horáček. Ve finále se zadařilo Jakubu Švecovi, když poprvé porazil naši suveréní jedničku Martina Sopka. O 3.příčku zvítězil nestárnoucí Honza Port nad Kamilem Staňkem. Mezi ženami se objevila po delším zranění Petra Žilková a turnajem prošla bez porážky. Druhá skončila Andrea Sopko, třetí Adéla Zelenková.

Do mužského béčka poprvé nastoupil stále se lepšící junior u16 Matěj Volf a probojoval se až do finále, kde podlehl Tomáši Christiánovi. Mezi staršími juniory byl nejlepší Mikuláš Dvořáček před Viktorem Drábkem a Klárou Byrtusovou. Kategorii nejmladších ovládl Adam Byrtus, mezi nejstaršími nenašel konkurenci Tomáš Kubíček.

Nedělního soustředění se zúčastnilo 5 juniorů a absolvovali intenzívní trénink ve stolním tenisu pod vedením trenéra mládeže Petra Nováka.

Další akcí je prázdninový kemp spojený s juniorským soustředěním a pátečním turnajem Czech Tour (25.-29.8.)

 

 

 Národní sportovní agentura