5.Racketlonový prázdninový kemp + Juniorské soustředění + Turnaj Czech Tour - Report

Termín: 25.-29.7.2022

Místo: Sportcentrum Hector, Malešická 655/59c, 10800 Praha - Malešice

 

 

Poslední červencový týden pořádala Česká asociace racketlonu  v pražském areálu Hector tradiční kombinovanou akci. Od pondělí do čtvrtka proběhl pátý ročník prázdninového kempu spojený se soustředěním juniorů a zakončený turnajem národní série Czech Tour v singlech i deblech (pátek).

Na pořadu kempu byly nejen specializované tréninky v racketlonových disciplínách, ale i další sporty a rozmanité pohybové aktivity. Akce se zúčastnilo celkem 21 hráčů, z toho 18 juniorů do 17 let. Účastníci byli rozděleni do 4 výkonnostních skupin. První skupinu tvořili nejmladší do 12 let (členové naší juniorské přípravky), 2 a 3 skupina byli hráči juniorského výběru a členové Racketlonového centra mládeže. Poslední smíšená skupina byli 2 dospělí a 2 nejzkušenější juniorští reprezentanti, Lukáš Dvořák a Matěj Volf.

V pátek se k účastníkům kempu přidali další hráči, aby poměřili své síly při turnaji Czech Tour, který byl poslední generálkou před srpnovým Mistrovství světa Týmů, Deblů a Singlů, pořádaném ve Vídni a Grazu.

Turnaje se zúčastnilo celkem 36 hráčů, hrálo se v 6 kategoriích – Ženy, Muži, Senioři, Juniorky, Junioři a Juniorské mixy. Vítězkou žen se stala Veronika Nováková, nejlepším mužem byl Michal Horáček. Seniory ovládl těsně Pavel Drábek, v juniorských mixech zvítězili sourozenci Byrtusovi, Klára s Adamem. Nejlepší mezi „nejmladšími“ byli Jonáš Volf a Berenika Balková.

18.8. odjíždí na Mistrovství světa do Rakouska početná výprava 40-ti českých reprezentantů. Nejbližší tuzemskou akcí je deblový turnaj národní série Czech Tour, pořádaný 10.9.2022 v Havířově.

 

 

 Národní sportovní agentura