Czech Tour Květen 2023 v singlech, Hector - Report

Termín: Sobota, 20.5.2023

Místo: Sportcentrum Hector, Malešická 655/59c, 10800 Praha - Malešice

 

 

Třicítka účastníků květnového turnaje si v pražském Hectoru užívala nejen herní pohody, ale i krásného jarního počasí s příjemnými teplotami kolem 18 °C. Velmi zdatnou skupinu vytvořilo 8 nováčků, kteří vyplnili 16 pavouka společně s několika seniory a dalšími hráči kategorie „B“. Skvělou výkonnost prokázali zejména bratři Huškovi, když Adam zvítězil a Filip obsadil 4.místo. Druhý skončil Aleš Polata a třetí Petr Skřivánek.

Mužské áčko ovládl dle očekávání Martin Sopko před Michalem Horáčkem a Kamilem Staňkem, bez účasti Jakuba Švece tak všichni potvrdili své žebříčkové umístění. Skvělým výkonem se opět blýskl šestnáctiletý Matěj Volf, který si dvěma vítězstvími a jedinou prohrou s nasazenou jedničkou zajistil páté místo. Junioři skončili v pořadí Viktor Drábek, Martin Bombač, Tomáš Diessner, pořadí žen skončilo - Veronika Nováková, Katka Vacková, Aneta Sezemská. Aneta je teprve šestnáctiletá juniorka a racketlon si vyzkoušela poprvé. Jedná se o vynikající squashistku, úřadující juniorskou jedničku v kategorii u17. Je velmi všestranná a má velkou šanci pro nominaci do našeho juniorského týmu u18 na srpnové Mistrovství světa v Rotterdamu.

Poslední generálkou před letošními mezinárodními vrcholy – MS deblů v Londýně a MS singlů a týmů v Rotterdamu, bude singlový turnaj Czech Tour v brněnském areálu Viktoria, pořádaný v neděli, 18.6.

Zapsal: Svatopluk Rejthar

 

 

 Národní sportovní agentura