Czech Tour Sigly 2024 + Mistrovství ČR Seniorů 2023 - Report

Termín: 27.1.2024

Místo: Sportcentrum Hector, Malešická 655/59c, 10800 Praha - Malešice

Kompletní výsledky turnaje

První turnaj v Novém roce se odehrál v pražském areálu Hector. Jednalo se o pravidelný turnaj národní série Czech Tour v Singlech a stejně jako v loňském roce byl spojený s Mistrovstvím ČR Seniorů Open. Seniorů přijelo ještě o 3 víc než v loňském roce (18) a konkurence byla opravdu ta nejkvalitnější. Nejstarší kategorii (65+) ovládl Lumír Berčík, který ve finále zdolal Jirku Cettla, třetí skončil Láďa Kmoch. Mezi seniorama 55+ byl nejlepší Jindra Zavadil před Radkem Zahradníkem a Martinem Dvořákem. Velké drama mezi 8 nejmladšími (+45) vyvrcholilo ve finále, v kterém se utkali velcí rivalové i kamarádi Petr Veselý a Honza Port. Honzovi se podařilo zvítězit o 2 body v pinku a to byl základ úspěchu do dalšího průběhu. Badminton ovládl 21:6, ale stejným poměrem prohrál squash. Do tenisu šel pouze +2, a tak se muselo hrát až do 21. Vedl už 20:12 a zdálo se vše jasné. Petr ale uhrál odvážnými údery následujících 6 bodů a skóre posunul na 21:18. Následující bod získal Honza a tím si zajistil historicky druhé vítězství nad Petrem za celou společnou kariéru (cca 15 let).

V mužské kategorii nenašel přemožitele náš nejnadějnější junior (18) Matěj Volf, za ním skončil Jirka Egermaier, třetí Zdeněk Nemazal. Vítězství mezi ženami si zajistila stejně jako v loňském lednovém turnaji Katka Vacková, tč. stále na mateřské dovolené. Ve finále zdolala Veroniku Novákovou, třetí skončila Bára Čermochová. Junioři skončili v pořadí: 1.Mikuláš Dvořáček, 2.Jordan Canov, 3.Michael Canov.

Věříme, že podařeným lednovým turnajem jsme odstartovali úspěšnou racketlonovou sezónu roku 2024. Při další akci se potkáme 17.2. v jabloneckých Břízkách a já se těším opět na hojnou účast.