MS deblů a týmů

Polsko, Wroclaw, 20.-23.11.2014

 

Místo konání závěrečného letošního šampionátu bylo na poslední chvíli přestěhováno z Poznaně do Wroclawi, což všech 23 českých hráčů uvítalo, cílová stanice se přiblížila o 150 km. Češi figurovali celkem ve 22 párech a deseti kategoriích z celkových čtrnácti. Nejlepšího umístění dosáhla dle očekávání Zuzka Kubáňová, která společně s Rakušankou Christine Seehofer získala titul mistryně světa v elitní kategorii. Stříbrné medaile pak senzačně vybojovaly Věra Kottová se Zuzkou Vančuříkovou v kategorii ženy 45+ a Vlasta Kolář se Slovákem Lubošem Budinským v kategorii muži 55+. 

Do týmových soutěží jsme postavili 4 družstva, Elite v sestavě Kubáňová, Vlček, Žák, Dohnal, Horáček, Junioři 21 v sestavě Severinová, Kott, Klásek, Xia, Senioři 45+ v sestavě Kottová, Vančuříková, Kubáň, Hobzik, Šauer, Kott, Náhlovský, Stupavský, Senioři 55+ v sestavě Kolář, Gürlich, Krajč, Devátý, Rejthar.

První kolo se podařilo uhrát oběma seniorským týmům, další kolo bylo nad naše síly. Konkurence byla nesmírně silná především masívním nástupem Dánů, kteří figurovali nejen v mnoha deblech ale vytvořili i početné, skvěle připravené  týmy. Elitní tým podlehl v prvním kole  domácím Polákům, šampionům z Milána před třemi lety. Konečné umístění našich týmů 4.,5.,7.,9. bylo trochu zklamáním, ale při neúčasti několika týmových opor (Petr Veselý, Ondra Prusek, Milan Hikl, Miloš Pospíšil, Martin Pospíšil, Jarda Schwan) asi odpovídá našemu současnému postavení v porovnání se světem.

K organizaci turnaje lze říci jen tolik, že ji Poláci nezvládali, chvílemi vládl chaos, způsobený nejvíce časovým mankem ve squashovém sektoru, kde se čekalo desítky minut a zpoždění utkání v průběhu dne stále narůstalo. Tak se stalo, že náš tým Seniorů 45+ končil sobotní utkání po jedné hodině ranní. 

Na druhou stranu Poláci překvapili čistotou, pořádkem, fungující dopravou, krásnou Wroclawí, dobrým jídlem a celkovou elegancí. Nedostatky v organizaci Polákům odpustíme, byly způsobené malými zkušenostmi s pořádáním velkých akcí. My se rozhodně chceme těmto problémům vyvarovat při pořádání prvního Mistrovství Evropy, které nás už snad definitivně čeká v listopadu 2015.

Svatopluk Rejthar

Zde si můžete stáhnout fotky z MS (zásilka je ke stáhnutí do 10.12.2014)

 

 

 Národní sportovní agentura