Úspěch českých seniorů na Swiss Open

aneb tři seniorské zlaté z IWT Swiss Open 2015

( po dvou zlatých míčích … )

V termínu 26.-28.6. se konal v Zurichu tradiční Swiss Open.  Český racketlon reprezentovala výprava seniorů - Zuzka Vančuříková, Richard Hobzik a Milan Stupavský.

První dohranou kategorií byli seniors single 50+  kde Richard ve skupině nenašel přemožitele a po třech přesvědčivých vítězstvích bral naši první zlatou.

Další zlatá se zrodila po nesmírně vyrovnaných zápasech v kategorii Men B - Amateur Doubles, kde Richard s Milanem zvládli semifinále se Švýcary Englerem a Grafem o tři vítězné body po tenise 23:21. Finále se švédskou dvojicí Larsson/Matsson pak za vyrovnaného stavu rozhodl zlatý míč a 18. bod naší dvojice v tenise.

Zlatou tečou byla poté dámská dvouhra 45+, kde Zuzka po statečném výkonu rozhodla opět zlatým míčem s favorizovanou Švédkou Kjellser.

Solidní  4. místo vybojoval i Milan v kategorii single 45+.

Další dobrá příprava a nadějné výsledky před Mistrovstvím Evropy, které v listopadu v Praze pořádáme.

P.S:  Na místě došlo k příjemnému setkání s krajanem Petrem Blažkem, který ve Švýcarsku pracuje a přišel si zahrát kategorii Mens D – Beginner. V duchu výpravy se mu podařilo v hojně obsazené kategorii též zvítězit. Bohužel jeho foto nemáme k dispozici, přesto i jemu patří velká gratulace.

 

 

 Národní sportovní agentura