0racketlon.jpg
1severinova_zuzka_680x230.jpg
3karvina.jpg
Shadow

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.

Druhou říjnovou sobotu 10.10.2020 zavítalo do pražského areálu HECTOR na tradiční národní šampionát v racketlonových deblech celkem 54 hráčů.

Účast byla vysoká navzdory nepříznivé situaci v souvislosti s nemocí Covid 19. Vzhledem ke skutečnosti, že termín akce byl těsně před vyhlášením uzavření sportovišť, byla dodržena přísná hygienická opatření. Hráči svou registrací potvrdili svou bezinfekčnost a všem byla při příchodu změřena teplota bezdotykovým teploměrem. Nošení roušek ve všech prostorách mimo utkání a použití dezinfekčních prostředků u každého sportoviště bylo samozřejmostí. V této souvislosti je nutno ocenit vysokou míru disciplinovanosti a ohleduplnosti všech hráčů. Pro zajištění minimalizace účastníků v jednom prostoru byla organizována postupná registrace jednotlivých věkových i výkonnostních kategorií, stejně tak tomu bylo i při vyhlášení výsledků.

Ranní soutěže zahájily nejpočetnější kategorie – muži B (16 účastníků) a senioři (12), následovaly ženy (4), junioři (4) a muži A (8). Nejlepší mezi muži A byli Kamil Staněk s Martinem Sopkem. Nejsilnější ženská dvojice (Zuzka Severinová/Hana Rábová) byla zařazena z důvodu vysoké výkonnosti i mezinárodnímu žebříčkovému postavení do mužského béčka a tuto kategorii vyhrála. Mezi seniory nenašla přemožitele dvojice Tomáš Kubáň/Miloš Pospíšil. Ženskou kategorii vyhrály Andrea Ciprysová s Nikolou Čemusovou.
Juniory ovládli Martin Voplakal s Adamem Talačem.
Odpolední a večerní program patřil soutěžím smíšených dvojic ve třech výkonnostních kategoriích (A,B,C) s celkovým počtem 28 účastníků. Velmi vyrovnané áčko nakonec vyhrála „nouzově“ sestavená dvojice Zuzka Severinová/Mirai Navrátil. Zuzka měla hrát původně s Patrikem Žákem, ale ten se na poslední chvíli musel omluvit z důvodu karantény. Mirai měl také hrát s Patrikem mužské áčko. Každopádně se ukázalo, že Mirai produkuje nejen skvělou muziku, ale je také velký talent pro raketové sporty a my věříme, že se s ním při racketlonu budeme vídat častěji.

Na vysoké úrovni akce mají zásluhu také naši partneři, je to především MŠMT, které přispívá finančně na naši činnost i reprezentaci a společnost Česká voda, a.s., která je hlavním partnerem národní racketlonové série Czech Tour 2020. Dík patří i dalším partnerům v čele s firmou Wilson, která je oficiálním partnerem Českého racketlonu. Podrobné výsledky turnajů najdete na našich stránkách v rubrice „Turnaje“.