0racketlon.jpg
1severinova_zuzka_680x230.jpg
3karvina.jpg
Shadow

Kompletní výsledky turnaje najdete zde.

Pořádání závěrečné akce letošního ročníku národní racketlonové série Czech Tour dne 12.12. bylo zkomplikováno stupňující se pandemií nemoci Covid19. Navzdory přísným hygienickým opatřením však do pražského Hectoru zavítalo rovných 50 hráčů.

Nejpočetněji byli zastoupeni muži (20), dále senioři (14), ženy (12) a junioři (4). Startovní listina byla obohacena i účastí 3 zahraničních hráčů (Slovensko, Švýcarsko, Ukrajina) a známé osobnosti z hudební scény, Miraie Navrátila, kterému se racketlon po říjnové premiéře na MČR deblů velmi zalíbil a také znovu potvrdil velký talent a cit pro raketové sporty.
Pořadí v mužském áčku nepřineslo žádné nečekané překvapení, hráči se na stupních vítězů seřadili podle aktuálního žebříčku – Martin Sopko, Michal Horáček, Jakub Švec.

Ženy skončily v pořadí Lucie Hlaváčová, Hana Rábová, Nikol Čemusová. Velký boj přinesla soutěž mladších seniorů do 45 let, kde byli hned 3 adepti na celkové vítězství, (Port, Hobzik, Pospíšil), titul nakonec získal díky bojovnému výkonu jemu vlastnímu Honza Port, který ve finále zdolal Miloše Pospíšila. V boji o 3.místo uspěl překvapivě Honza Rezek nad nestárnoucím Ríšou Hobzikem (ten už věkově patří do kategorie S55). Kategorie starších seniorů do 55 let byla též velmi vyrovnaná, o cenné kovy se nakonec podělili Jiří Cettl, Lubor Severin a Leoš Prokop. Suverénním vítězem juniorů do 16 let se stal David Eršil.

Za úspěšný průběh národního šampionátu je třeba poděkovat nejen hráčům a pořadatelům, ale též našim významným partnerům, MŠMT, společnosti Česká voda (hlavní partner Czech Tour 2020), Wilson (hlavní partner Českého racketlonu) a dalším. Kalendář akcí na 1.pol.2021 není ještě z pochopitelných důvodů pevně stanoven, rádi bychom zahájili ve 2.pol.ledna v Praze, únorovou akci plánujeme v Jablonci n.Nisou, ale vše záleží na aktuální epidemiologické situaci. Letos zrušený, 16.ročník mezinárodního turnaje IWT Czech Open plánujeme uspořádat v termínu 9.-11.4.2021. Pokud to bude jen trochu možné, budeme vás informovat co nejdříve.

Jménem všech členů výkonného výboru ČAR bych vám všem rád poděkoval za celoroční přízeň a úžasný přístup k našemu sportu a zároveň vám popřál příjemné a klidné Vánoce s vírou, že v Novém roce se budeme setkávat za příznivějších okolností.

Sváťa Rejthar